نامه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به رییس سازمان صدا و سیما

0
1837

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در نامه‌ای خطاب به علی عسگری، رئیس سازمان صدا و سیما خواستار پاسخگویی او نسبت به ابهامات مطرح‌شده در خصوص سازوکار مدیریت صدا و سیما شد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای علی عسگری
ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم؛

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمترین رسانه رسمی کشور بنا به اهمیت و تاثیر راهبردی و فراگیرش در میان اقشار مختلف مردم، همواره محل بحث و نظر فرهیختگان و نخبگان فرهنگی کشور بوده است. چنان که خود نیز اطلاع دارید، از گذشته مواردی به عنوان نقاط ضعف و انتقاد نسبت به عمکلرد سازمان از سوی کارشناسان مطرح گردیده، که برای نمونه می‌توان به بعضی اشاره کرد: عدم توازن توسعه کیفی در مقابل توسعه کمی در سازمان صدا و سیما (علی رغم تاکید صریح رهبری)، وجود نیروی انسانی غیرضروری که به فربگی مجموعه منجر شده است، عدم اهتمام نسبت به ایجاد الگو‌ها و برنامه‌هایی متناسب با مولفه‌های اسلامی – ایرانی و رشد غیرعادی روند کپی برداری از نسخه‌های غیربومی در برنامه سازی.

مضافا در چند روز اخیر و در جریان نامه نگاری و اظهارنظر چند تن از کارشناسان فرهنگی و فعالین رسانه‌ای کشور، انتقاداتی مبنی بر نحوه مدیریت و تصمیم گیری در سازمان و وجود جریانی نامتعارف که بیش از دو دهه تاثیرات بسزایی در اداره مجموعه داشته اند، طرح و بیان گردیده است. بسیج دانشجویی دانشگاه تهران ضمن پرهیز از دامن زدن به مباحثات بعضا غیرلازمی که حول این مسئله شکل گرفت و همچنان ادامه دارد، با اعلام نگرانی نسبت به وضعیت ادعا شده در خصوص نحوه مدیریت سازمان، بر این نکته تاکید می‌کند که نیاز است ریاست محترم رسانه ملی نسبت به پرسش‌ها و ابهامات مطرح شده در خصوص سازوکار مدیریت سازمان و همچنین دیگر موارد گفته شده پاسخگو باشد و چنانچه این قبیل انتقادات را صحیح نمی‌داند، نسبت به روشن شدن مسئله و رفع ابهامات توضیحات مکفی را به افکار عمومی ارائه دهد. طبیعتا سکوت و بی پاسخ گذاشتن انتقادات و پرسش‌های مطرح شده می‌تواند به منزله مهر تاییدی بر انتقادات و یا عدم اعتنا به مجموعه انتقادات تلقی شود.

امیدواریم جنابعالی با حضور در دانشگاه تهران، پاسخگوی این سوالات و سایر سوالات دانشجویان بوده و علاوه بر تبیین و توضیح عملکرد صدا و سیما، پایان بخش رویه نادرست عدم حضور و عدم پاسخگویی روسای صدا و سیما در چند دهه اخیر باشید.

پیشاپیش از حضور و پاسخگویی شما سپاسگزاریم.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید