کاش می‌شد همه این مسائل را ضعف ساختار دانست

0
791

فضای مجازی- مجید صادقی(majidsadeghi123456) با انتشار هشتگ #گام_دوم_دررسانه_ملی در صفحه مجازی خود، در مطلبی درباره عملکرد سازمان صدا و سیما نوشت:

«این گروه خشن» عده ای که هم قسم شده اند تا نگذارند مدیریت رسانه ملی به دست دشمنان اسلام بیافتد. اما چرا افراد بر مسند امور را در این ادعا دارای صدق نیت ندانیم؟! و اصلا چرا باید مسأله را به بی عرضگی یا غرض ورزی عده ای تقلیل داد، چرا که مسأله اصلی ناشی از ضعف ساختار است.
مسأله، کادرسازی است که فقدانش سبب می‌شود رود مرداب شود و ناگفته پیداست که ساکنان مرداب به چه آلودگی‌ها که گرفتار نمی‌شوند! امری که فقدانش سبب شده تا مدیران دیروز در نظامی نوپا با هزار سعی و خطا به اینجایی که اکنون هستند برسند و حالا تمام تلاششان این باشد که این همه هزینه تراشیده شده برای کشور و نظام را با افزایش طول دوره مدیریت خود حلال کنند، آن هم از سر صدق نیت! و سبب شده جایی نباشد برای تربیت مدیران جوان شایسته ای که امروز بتوان به آنها اعتماد در کارآمدی کرد و نتوان امور را به ایشان سپرد، از سر صدق نیت!
و مسأله رگولاتوری است؛ کما این که وقتی ندانی معیارها و شاخص های عملکرد چیست تبعا نمیتوانی بر آن نظارت کنی و نگران انحراف از مسیر نباشی و ناگزیر باید همه چیز و همه کس را بر محور «خود» تطبیق دهی و شخص خودت باید همه امور را تصدی کند، از سر صدق نیت. حال آنکه وقتی رگولاتوری نباشد، همه سنگرهای فتح نشده و عمق نفوذ انقلاب منحصر می‌شود در توان محدود «خود» و همه استعدادها و توان های یک جبهه عظیم معطل او.
و کاش می‌شد همه این مسائل را ناشی از ضعف ساختار دانست و افراد بر مسند را از آن مبرا، چرا که صدق نیت و فضائل ایشان و درجه انتسابشان به ولی بر همگان مبرهن است! اما افسوس که سال‌هاست عنان کار در دست عده ای است که خود خالق وضعیت کنونی و ساختارهای فشل موجودند. و صد افسوس که صاحبان منصب، خود را و رویه ها و بودجه ها و معیارها و تصمیم‌گیری‌هایشان را در تاریکخانه ای پنهان کرده اند و ناگزیر باید ایشان را به بروندادشان به قضاوت نشست، نه صدق نیتشان و درجه انتسابشان. و هزاران افسوس که بروندادشان نه امثال «عروس تاریکی» که هزاران کار نکرده و فرصت سوخته باشد؛ که حق آن است که افراد را نه به غلط‌های کرده‌شان که به فرصت‌های در دست و درست و غلط‌های نکرده‌شان حساب کشی و مؤاخذه نمایی. و مصیبت آنکه تا زمانی که در بر این پاشنه بچرخد و عزمی برای تحول در ساختار نباشد، نه کادرسازی موضوعیت می یابد و نه رگولاتوری و نه شفافیت و… و مصلحت جویان پندت میدهند که به جای جامه دریدن، به جرگه خرقه پوشان درآیی و لب فروبندی و اسرار هویدا نکنی که حلاج‌ها در این میان قربانی شده اند…


***

گفتنی است براساس فراخوان نهضت تحول مردمی در صدا و سیما، آحاد مردم، فعالان و تشکل‌های فرهنگی انقلاب اسلامی می‌توانند نقدها، نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در قالب‌های مختلف پیام متنی(نظر، یادداشت، مقاله، گزارش و…)، محصولات صوتی و تصویری(مستند، کلیپ، ویدیوی شخصی، …) و… خود را به پایگاه اطلاع رسانی Gaamdovom.com ارسال یا با هشتگ #گام_دوم_صداوسیما و #گام_دوم_دررسانه_ملی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید